عراقی ها با خودروهای شخصی به ایران می آیند

2

بغداد-ایرنا-با انجام هماهنگی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته و برداشتن موانع قانونی و مرزی، از این پس عراقی ها می توانند با خودروهای شخصی خود به ایران سفر کنند.

 

رضازاده رایزن بازرگانی ایران در عراق به ایرنا خبر داد: با توجه به ازدحام گسترده در مرزهای کشور در روزهای اخیر، آغاز بکار ورود مسافران عراقی با خودروهای شخصی، به بعد از اربعین موکول شده است.

 

مسافران عراقی براساس مقررات جدید، می توانند مجوز یک ماهه برای تردد خودروهایشان در خاک ایران دریافت کرده و در پایان مهلت یک ماهه باید خودرو خود را از کشور خارج کنند.

 

خبر صدور مجوز سفر با خودروهای شخصی به عراقی ها جهت سفر به ایران اولین بار در تیرماه امسال از سوی رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.

 

بیمه ‘دی’ نیز تضمین ورود خودروهای عراقی را بر اساس ‘رویه گمرکی ورود موقت’ بر عهده گرفته است.

 

با توجه به وجود تمایل و علاقه شدید عراقی ها برای سفر به ایران، اجرای این مقررات، ظرفیت جدیدی در مسافرت های عراقی ها به ایران ایجاد می کند.

 

طی سال گذشته ، آنطور که مقامات رسمی دو کشور می گویند، دستکم دو میلیون عراقی به ایران سفر کرده و حدود یک میلیون ایرانی نیز متقابلا از عراق دیدن کرده اند.

 

عراقی های ساکن بیشتر شهرهای شمالی، جنوبی و مرکزی، اعم از بغداد، نجف، کربلا و حتی بصره می توانند با خودروهای شخصی بین نیم ساعت تا سه ساعت خود را به اولین نقاط مرزی ایران برسانند. از بغداد تا مرز مهران حدود دو و نیم ساعت و همین زمان تا مرز خسروی فاصله است.

http://irna.ir/fa/News/81417973

 


 

2 دیدگاه برای “عراقی ها با خودروهای شخصی به ایران می آیند

  1. با سلام
    مطمئنا این تصمیم خوبی نخواهد بود ومیزان تلفات جاده ای ما را به مراتب افزایش خواهد داد بدلیل اینکه نحوه رانندگی عراقیها عمدتا غیر اصولی است در جاده های نامناسب خودشان با ماشینهای اخرین مدل با سرعت ۲۰۰ کیلومتر تردد میکنند دیر یازود این مصوبه لغو خواهد شد

    1. با سلام
      علاوه بر چاپ راهنمای رانندگی در ایران و تذکر وجود دوربینهای ثبت تخلفات، سپرده ای جهت پرداخت جرایم دریافت میگردد و پس از یک ماه در صورت نداشتن تخلف سپرده آزاد خواهد شد.

نظرات بسته شده اند.

پست بعدی

۱% مالیات از کالاهای وارد شده از مرزهای زمینی بصره (شلمچه و سفوان کویت)

چ دسامبر 10 , 2014
شورای استان بصره، مدیریت مرزها را برای امتناع از دریافت مالیات ۱% از کالاهای وارداتی از مرزهای زمینی شلمچه با ایران و سفوان با کویت، تحت پیگرد قانونی قرار داد، در حالی که مرزهای دریایی این مصوبه را اجرا میکنند. شحمانی مدیر مرزهای مذکور گفت ما منتظر حکم دادگاه هستیم […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق