روش جدید خرید و فروش ارز در عراق

علی علاق رییس کل بانک مرکزی عراق اعلام کرد که از امروز 22 فوریه مزایده بانک مرکزی متوقف گردیده است و بانک مرکزی بعنوان مسئول حوالجات خارجی قرار گرفته است و از این پس خرید و فروش ارز از دستور کار این بانک خارج شده و تمام بانکهای محلی از این موضوع مطلع گردیده اند. همچنین مطالعه ای جهت بررسی حذف صفرها نیز شکل گرفته است.

 

تاریخ: 22/02/2015

منبع: روزنامه الصباح

تحلیل رایزن بازرگانی:

عراق در طول جنگهای داخلی و حملات داعش تورم داخلی را با تزریق ارز و تبلیغات روانی مهار کرد و طی 5 سال گذشته نرخ دلار را ثابت نگهداشته است. فروش ارز در عراق از طریق مزایده بانک مرکزی به صورت هفتگی صورت میگرفت که زین پس عملاً به بازار آزاد وارد میگردد. کشورهای نفتی با کاهش قیمت نفت ناچار به افزایش قیمت دلار و پوشش کسری بودجه از این طریق هستند. فلذا پیش بینی می شود ارزش دینار عراق در مقابل دلار در آینده نزدیک کاهش یابد.

پست بعدی

تمدید قرارداد واردات برق از ایران به عراق

د فوریه 23 , 2015
وزارت برق عراق سه شنبه گذشته از تمدید قرارداد واردات 1200 مگاوات برق از ایران بمدت یک سال دیگر خبر داد. عراق در حال حاضر 1000 مگاوات برق از مسیرهای کرمانشاه-دیالی، سربل ذهاب-خانقین، عبدان-بصره و کرخه-عماره از ایران وارد می کند که برق این استانها را با کمک کابل های […]

ممکن است بپسندید

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق