سازمان دیده بان حقوق بشر عملیات تروریستی عراق را نسل کشی خواند

بغداد- سازمان دیده بان حقوق بشر انفجارهای عراق را نسل کشی علیه بشریت خواند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سازمان دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای سیاست های زمامداران کنونی عراق را به علت ضعف در برقراری امنیت در عراق، شکست خورده قلمداد کرد.

در این بیانیه با اشاره به آمار، قربانیان انفجار و حملات تروریستی طی ماه گذشته در عراق که خونین ترین ماه در 5 سال اخیر نیز به شمار رفته و بیش از 1000 کشته و 2200 زخمی برجای گذاشته، این انفجارها را نسل کشی خوانده شده است.

طی ماه های گذشته میزان خشونت و عملیات تروریستی در عراق افزایش چشمگیری داشته و انفجارهای متعددی از سوی تروریست‌ها، جان بسیاری از شهروندان عراقی را گرفته و امنیت جانی و روانی آنها را به مخاطره انداخته است.

افزایش انفجارها و عملیات تروریستی مختلف مخصوصاً در بغداد موجب شد، رئیس اقلیم کردستان عراق پیشنهاد کند نیروهای پیشمرگ برای محافظت از بغداد در برابر حملات تروریستی به این شهر اعزام شوند اما تاکنون حکومت مرکزی عراق به صورت رسمی موضع خود را درباره ی پیشنهاد مسعود بارزانی اعلام نکرده است.

نائب رییس کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق در باره پیشنهاد بارزانی برای اعزام نیروهای پیشمرگ به بغداد گفت: این شهر نیروی امنیتی لازم را در اختیار دارد و احتیاجی به اعزام نیروهای پیشمرگ برای تامین امنیت ندارد

پست بعدی

گزیده ای از برنامه وزیر پیشنهادی صنعت،معدن و تجارت دولت یازدهم

س آگوست 13 , 2013
تهران – رشد ۱۲ درصدي ارزش افزوده صنعت و معدن، سرانه ۵۰۰ دلاري صادرات صنعتي و افزايش ميزان سرمايه گذاري مستقيم خارجي در صنعت به ۸ ميليارد دلار در سال از اهم برنامه هاي «محمدرضا نعمت زاده» وزير پيشنهادي صنعت،معدن و تجارت دولت يازدهم است. به گزارش ايرنا، وزير پيشنهادي […]

ممکن است بپسندید

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق