بسته کمک مالی یک میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به لبنان

 


اورسولا واندرلین، رئیس کمیسیون اروپا، در جریان سفر خود به بیروت، به همراه نیکوس کریستودولیدس، رئیس جمهور قبرس، چالش‌های مهم محلی و منطقه‌ای پیش روی لبنان و راه‌کارهای پیشنهادی اروپا را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که اتحادیه اروپا یک بسته کمک مالی به لبنان به ارزش یک میلیارد یورو را در یک دوره 5 ساله (از سالجاری تا سال 2027 ) ارائه خواهد کرد.

این حمایت مستمر از سوی اتحادیه اروپا شامل خدمات اساسی مانند آموزش، حمایت اجتماعی و بهداشت برای مردم لبنان خواهد بود. این کمک با اصلاحات فوری اقتصادی، مالی و بانکی لبنان همگام خواهد بود. این بسته شامل حمایت از ارتش لبنان و سایر نیروهای امنیتی در قالب تجهیزات و آموزش برای مدیریت مرزها و مبارزه با قاچاق می شود.

واندرلین گفت: سفر امروز من گواهی قوی بر حمایت مستمر اتحادیه اروپا از لبنان و مردم آن در شرایط بحرانی است. وی افزود: بسته یک میلیارد یورویی تا سال 2027، کمک هایی را که مردم لبنان به شدت به آن نیاز دارند را تامین کرده و به امنیت و ثبات لبنان کمک خواهد کرد.

سفر رئیس کمیسیون اروپا به لبنان بدنبال نشست ویژه شورای اروپا در 17 و 18 آوریل انجام شد، نشستی که در آن تصمیم اتحادیه اروپا جهت ارائه بسته کمک مالی به لبنان مورد تصویب قرار گرفت.  

بسته مالی حمایتی اتحادیه اروپا بر موارد زیر متمرکز خواهد شد:

  • حمایت از خدمات اساسی مانند آموزش، بهداشت، حفاظت اجتماعی و آب برای آسیب پذیرترین گروه ها در لبنان، از جمله پناهندگان، آوارگان داخلی و جوامع میزبان.
  • کمک به اصلاحات فوری داخلی، به ویژه اصلاحات درخواستی صندوق بین المللی پول، از جمله در بخش بانکی، که به بهبود وضعیت اقتصادی و فضای کسب و کار کمک می کند.
  • حمایت از مدیریت مرزی و مهاجرت، از جمله مبارزه با قاچاق انسان و سلاح و افزایش حمایت از ارتش لبنان.

از سال 2011، حمایت اتحادیه اروپا از لبنان به بیش از 3 میلیارد یورو، از جمله 2.6 میلیارد یورو برای حمایت از پناهندگان سوری و جوامع میزبان در لبنان، بالغ شده است.

https://www.aljoumhouria.com/ar/news/719849/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کاهش تورم لبنان به پایین ترین حد در سه سال گذشته

ی مه 12 , 2024
دفتر مرکزی آمار در لبنان اعداد شاخص قیمت مصرف کننده را تا پایان ماه مارس گذشته منتشر کرد. این آمار نشان می دهد که نرخ تورم لبنان در مقایسه با دوره های مشابه در سه سال گذشته به پایین ترین حد خود رسیده است. به معنای دیگر، لبنانی‌ها از طریق «عقلانی‌سازی» نرخ‌های […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق