پالایشگاه واسط: روغن موتور تولیدی داخل قادر به رقابت با نوع وارداتی است

شرکت پالایشگاه واسط با بکارگیری مکانیسم جدید از توسعه تولید روغن موتور با کیفیت جهانی خبر داد، این شرکت ادعا میکند به تولید انواع مختلفی از روغن های با کیفیت که در بهترین آزمایشگاه های جهان آزمایش شده اند دست یافته است.

رئیس واحد روغن موتور پالایشگاه شرکت واسط، مهندس نصر ناصیف گفت: که این واحد فروش انواع مختلف روغن موتور بنزینی، دیزلی وصنعتی پایه نفتی را پس از صدور گواهینامه از آزمایشگاه پالایشگاه و کنترل کیفیت API را در بازار آغاز خواهد کرد. وی با اعلام دریافت این دو نوع گواهی برای اولین بار از API و مرسدس بنز، به آغاز فاز جدیدی از تحقیق و توسعه (R&D) برای تاسیس واحدهای تولید نسل دوم از روغن و توسعه واحدهای عملیاتی با ترکیب فن آوری های جدید و تجهیزات جدید اشاره نمود. وی همچنین از تاسیس 3 واحد جدید پالایش در بیجی، دوره و بصره خبر داد

در حال حاضر شرکت مذکور محصولات زیر را تولید میکند

انواع روغن موتورهای بنزینی

انواع روغن موتور دیزلی

روغن هیدرولیک

روغن توربین

روغن ترانسفورماتور برق

آسفالت عمومی

اکسیده آسفالت

پارافین

وازلین پزشکی
ظرفیت تولید 28000 تن در ماه

تولید فعلی:
تحلیل رایزن بازرگانی:

یکی از مشکلات عمده این شرکت بالا بودن قیمت تمام شده و عدم توان رقابت با نوع مشابهه محصولات وارداتی است فلذا این شرکت سعی دارد با تشویق فروشندگان برای خرید مستقیم از محل کارخانه و حذف عمده فروشان این فاصله را کم کند. به نظر میرسد گام بعدی این شرکت تحویل مستقیم روغن موتور به تعویض روغنی ها و مراکز صنعتی مصرف کننده باشد. ولیکن پیش بینی میشود با توجه به سطح کیفی خودروهای مصرفی داخل عراق و نیاز به تولید روغن موتور با استاندار در سطح API J به بالا به این زودی به این خودکفایی دست نیابد.

لازم به ذکر است روغن موتور پس از سیمان دومین کالای صادراتی در سال 1391 بوده که توسط شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی به مبلغ 295 میلیون دلارانجام پذیرفته (این مورد به تنهایی بیش از صادرات کالای ایران در سال گذشته به 277 کشور جهان از جمله تاجیکستان، عمان، سوریه، قزاقستان، ارمنستان، کویت، ازبکستان، لبنان وونزوئلا است که جز کشورهای هدف ما محسوب میشود)

 تاریخ انتشار: ‏پنجشنبه‏، 2013‏/05‏/30

منبع: روزنامه الصباح

پست بعدی

مجموعه ای از مجوزهای سرمایه گذاری برای شرکت های خارجی در انبار صادر شد

ش ژوئن 1 , 2013
  شورای استانی انبار با همکاری کمیته سرمایه گذاری آن، در روز دوشنبه (27 مه) اعلام کرد که تحت برنامه توسعه سال 2013 خود، تعدادی مجوز سرمایه گذاری به شرکت های خارجی اعطا کرده است. مسئولان انبار گفتند که 17 مجوز سرمایه گذاری به شرکت هایی اعطا کرده اند تا […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق