پروژه تاکسی رودخانه ای بغداد، در پی کاهش ترافیک

وزیر راه عراق گفت که یک سرویس تاکسی جدید، ساکنان بغداد و بازدیدکنندگان را قادر خواهد ساخت تا در شهر با سادگی بیشتر تردد کنند. این سرویس در اواخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید. هدف این پروژه که در 11 ژوئن اعلام شد، روان سازی ترافیک در پایتخت، از طریق ارائه روش های جایگزین تردد عنوان شده است. سمير عبد الرزاق، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و پیگیری وزارت راه، گفت که این پروژه وزارتخانه ای قصد دارد با وسیله تردد در رودخانه دجله که شهر را به دو نیم تقسیم می کند، سرویس های حمل و نقل عمومی در پایتخت را بهبود بخشد. وی گفت که مسیر تاکسی رودخانه ای از ترمینال الكاظميه در شمال پایتخت شروع می شود و تا ایستگاه آخر در ترمینال الجادريه که نزدیک محوطه دانشگاه بغداد است، ادامه خواهد داشت و در طی مسیر ایستگاه های متعددی خواهد داشت. در فاز اولیه، تاکسی رودخانه ای در ساعات رسمی کار، برای جابجا کردن دانش آموزان و کارمندهای دولت با کرایه ای ناچیز و سپس بعد از ساعات کار برای جابجایی عموم مردم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

قایق ها و ترمینال های در دست ساخت

عبد الرزاق گفت که وزارت راه با شرکت دولتی الصواری که یکی از بازوهای وزارت صنایع و معادن است، برای ساخت 30 قایق به ارزش 20 میلیارد دینار عراقی (17.2 میلیون دلار) قرارداد بسته است. وی گفت که بر اساس قرارداد بسته شده، هشت قایق اول در ماه اکتبر تحویل داده خواهند شد و باقی ناوگان، به همراه تعدادی شناور کوچک ویژه تعمیر و نگهداری، تا انتهای سال 2014 تولید و تحویل خواهند شد. وی گفت که برای ساخت این ترمینال ها که به یک شرکت محلی واگذار شده است، هفت میلیارد دینار (6 میلیون دلار) بودجه تخصیص داده شده است. انتظار می رود ساخت این ترمینال ها ظرف سه ماه به پایان برسد.

تاریخ انتشار: ‏شنبه‏، 2013‏/06‏/15

منبع: الموطنی

رضازاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ابراهیم الجعفری پیام تبریک خود به حسن روحانی، رییس جمهور جدید ایران را تقدیم سفیر ایران نمود

چ ژوئن 19 , 2013
رییس ائتلاف ملی عراق در دیدار با سفیر ایران در بغداد راه‌های تقویت روابط دو جانبه دو کشور را مورد بررسی قرار داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بر اساس بیانیه‌ دفتر رییس ائتلاف ملی عراق، ابراهیم الجعفری در دیدار با حسن دانایی‌فر به بررسی حوادث سیاسی منطقه و […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق