پایان فعالیت دومین نمایشگاه بین المللی کرکوک

این نمایشگاه که از روز پنج شنبه آغاز شده بود توسط اتاق بازرگانی کرکوک و با همکاری هیئت سرمایه گذاری استان برگزار گردید. معاون استاندار آقای راکان سعید اظهار کرد که علیرغم نقشه های داعش این منطقه امن بوده و این نمایشگاه با هدف جذب سرمایه گذاری و شرکت های خارجی جهت تشویق بهبود صنایع و تبادل اطلاعات برگزار گردید. علاوه بر 40 شرکت محلی از اقلیم کردستان و سایر استانهای عراق 54 شرکت از 14 کشور مختلف از جمله ایران در این نمایشگاه مشارکت داشتند.

تاریخ: 21/2/2015

منبع: الصباح

 

تحلیل رایزن بازرگانی:

برای کاهش فشار روانی ناشی از ناامنی در عراق، اقداماتی نظیر برگزاری نمایشگاه، برداشتن ایست های بازرسی و حذف حکومت نظامی شبانه بغداد در طی ماه های اخیر انجام گرفته است. در کنار این اقدامات فتوای مراجع در خصوص لزوم تلاش تجار برای تامین مایحتاج مردم، سعی در کاهش قیمتها و مهار تورم تاثیر داشته است.

پست بعدی

وزارت برنامه ریزی عراق: امسال پروژه جدید نداریم

د فوریه 23 , 2015
وزارت برنامه ریزی عراق اعلام کرد که پروژه های جدید در بودجه سال 2015 تصویب نشده و تنها پروژه های موجود ادامه خواهد یافت. همچنین پیش بینی نمود که میزان فقر در عراق 30% افزایش داشته باشد. تاریخ: 21/2/2015 منبع: السومریه   تحلیل رایزن بازرگانی: بدلایل جنگ داخلی، کاهش قیمت […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق