فرصتهای آموزشی کشاورزی در عراق

سازمان علوم وفن آوری بصره با کمک کشور ایتالیا يك دوره آموزشي براي افزايش تولید ماهي پرورشی در اين استان توسط مدرسینی از این کشور برگزار كرد. در این دوره بر اهميت افزايش توليد ماهي و مدیریت اين پروژه وتوسعه آن تاکید شد. مدرسین دانشگاه فلورنسا ايتاليا از استخرهای پرورش ماهی استرجن وموسسه كشاورزي ادموند ماخ وشركتهاي توليد خوراك ماهي وشركت توليد جلبك وبازار ماهي در استان ميلانو ايتاليا بازدید نمودند ودر اين دوره آموزشي توليد خاویار وامكان کنترل ماهی ستورولتراوت وتولید خوراک تازه وزنده در آزمایشگاه های آبی دانشکده کشاورزی امکان سنجی و بحث و بررسی شد.

تحلیل رایزن بازرگانی:

بسیاری از شرکتهای خارجی برای فروش محصولات خود، برای مصرف کنندگان عراقی دوره های آموزشی برگزار کرده و تولیدات خود را در قالب توصیه های مفید، معرفی و عرضه میکنند. این دوره ها که اکثرا در کشور صادرکننده میزبانی میشود، اولا به جهت توصیه و معرفی محصولات صورت میپذیرد و ثانیا باعث مجاب نمودن بازدید کنندگان به برتری تکنولوژیک و فرهنگی کشور میزبان و درنهایت رسیدن به تصمیم سریع برای خرید خواهد شد.

جای تاسف است که با وجود نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی و زبانی و مذهبی -که هر کدام از آنها کافی است تا توسعه همه جانبه روابط میان دو کشور انجام شود- در حوزه ای که کشورمان دارای تجربیات مفیدی در آن است، آنهم با استان بصره که کمتر از یک ساعت با اهواز فاصله دارد و زبان مشترک و تنیدگی قومی و مذهبی، دو استان خوزستان و بصره را جدایی ناپذیر ساخته، نتوانسته ایم برای ایجاد یک رابطه دوجانبه برد-برد آنچنان که باید نقش خود را بازی کنیم.

رضازاده

پست بعدی

مناقصات عراق

ی نوامبر 24 , 2013
شناسه گروه مناقصه موضوع مناقصه مهلتتحویل اسناد قیمت خرید اسناد(دلار) ضمانت نامه بانکی محل پروژه 13110557 ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، ایمنی، شهری و خانگی فیلترهای هوای ژنراتورهای گازی 11/12/2013 125 1% — 13110558 بازرگانی و تامین کالا و تجهیزات complete set Of trays 15/12/2013 — 1% — 13110559 عمران […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق