تولید روزانه 85 دستگاه سایپا 132 در عراق

مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه سایپا گفت : همزمان با اغاز فعالیت سایت خودروسازی سایپا در اسکندریه عراق ، روزانه 85 دستگاه سایپا 132 در این کشور تولید می شود.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ ناصر ترابی افزود : در این سایت دو خط مستقل برای تولید محصولات روز سایپا و ایران خودرو با ظرفیت تولید هر خط 10 دستگاه خودرو در ساعت ایجاد شده است.

وی گفت : تولید در 2 مرحله تعریف شده است که در مرحله نخست برای سال نخست 40 هزار دستگاه و در مرحله دوم ظرفیت تولید 100 هزار دستگاه خودرو در هر خط پیش بینی شده است.

ترابی افزود : در مرحله نخست روزانه یک نوبت 8.5 ساعته برای 280 روز در سال کار تعریف شده است که به تدریج با افزایش ساعت کار به 21 ساعت علاوه بر سایپا 132 محصولات دیگر سایپا شامل تیبا 2 و ایکس 100 در این خط تولید خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه دانش فنی ایجاد خط کامل تولید خودرو در کشور وجود دارد ، از امادگی ایجاد خطوط جدید تولید خودرو در دیگر کشورها خبر داد و گفت : برای ایجاد این خط 100 میلیارد ریال هزینه ریالی و 3 میلیون و 600 هزار یورو هزینه ارزی شده است.

ترابی افزود : سایپا 4 سال متوالی عنوان پرفروش ترین شرکت خودروساز را در بازار به شدت رقابتی به خود اختصاص داده است.

 

 

 

واحد مرکزی خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

در 10 سال گذشته با افزایش حجم صادرات ایران به عراق این رقم از سه درصد به 20 درصد در زمان کنونی رسید.

چ آگوست 21 , 2013
  محمد رضا زاده در نخستین میزگرد بررسی موانع صادرات ایران به عراق در سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه  ایران بیشترین طول مرزی را با عراق دارد، اشتراکات مذهبی، فرهنگی و هم زبانی بین مردم این دو کشور زیاد است و عراق نخستین مرجع صادراتی ایران در پنج […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق