راه اندازی نیروگاه های برق در عراق

راه اندازی نیروگاه های برق در عراق

 

وزارت برق عراق از آمادگی برخي از شركتهاي پیشرفته آلماني متخصص در نيرو، براي راه اندازي نيروگاه های خورشیدی در عراق خبر داد، وزير برق كريم عفتان با حضور سفير عراق با تعدادي از شركتهاي آلماني در ساختمان سفارت عراق در برلين ملاقات كرد اين شركتهاي آلماني از استفاده تكنولوژيهاي جديد در نيروگاه ها وانتقال برق با راههاي پيشرفته توضيح دادند ويكی از اين شركتها يك نمونه اي از لامپهاي کم مصرف خود را معرفی کرد.

تحلیل رایزن بازرگانی:

نیاز به انرژی و برق از نیازهای اولیه و مبرم زندگی وصنعت در عراق محسوب میشود. دولت عراق بارها وعده هایی برای تامین برق 24 ساعته داده است. تا چندی پیش برق مصرفی به صورت یک سوم در روز بود، یعنی حدود 8 ساعت در روز برق توسط دولت و بقیه از طریق ژنراتورهای محلی توسط مردم خریداری میشد. مردم بغداد در حال حاضر تقریبا کمتر از دو ساعت قطعی برق در روز مواجه هستند و دولت وعده داده است تا پایان سال 2013 تامین برق به صورت 24 ساعته انجام شود. ولی بیشتر مردم معتقدند عدم قطعی برق در حال حاضر بدلیل معتدل بودن هوا و عدم استفاده از کولر گازی و بخاری برقی است.

تولیدات صنعتی عراق نیز به دلیل گران بودن انرژی مقرون به صرفه نیست. زیرا خرید از ژنراتورهای محلی باعث میشود قیمت تمام شده کالای ساخته شده، بیشتر از قیمت وارداتی آن تمام شود. ساخت نیروگاه و تامین سوخت مورد نیاز آن از نیازهای اساسی عراق محسوب میشود. امید میرود با کمک کشومان در ساخت نیروگاه ها و اتصال خط لوله گاز ایران به عراق مشکل برق کشور عراق به کلی مرتفع و علاوه بر رفاه بیشتر مردم، تولید در این کشور توجیه پذیر شود.

پست بعدی

فرصتهای آموزشی و مشاوره ای در ایجاد امنیت در عراق

ی نوامبر 24 , 2013
شرکت وندوز فور هلند آمادگی خود را برای ارائه خدمات آموزش سگهای پلیس استان واسط تاکید کرد معاون استاندار واسط عادل الزرگانی در مصاحبه ای اعلام کرد: یک هیئت فنی متخصص توسعه امنیتی از شرکت وندوزفور هلند از امکانات امنیتی این استان بازدید نموده و راهکارهایی برای افزایش امنیت وجلوگیری […]

ممکن است بپسندید

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق