توصیه های سفارت ایران در بغداد به اتباع ایرانی در خصوص سفر به عراق

سفارت ایران در بغداد به هموطنان ایرانی اکیدا توصیه کرد از عزیمت انفرادی و به خصوص بدون اخذ روادید به عراق برای زیارت عتبات عالیات در ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) خودداری کنند

به گزارش خبرنگار مهر، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در آستانه فرارسیدن ایام شهادت امام حسین (ع) اطلاعیه صادر کرد که متن آن به این شرح است:

 

ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله علیه السلام و استقبال از زیارت زائران ایرانی که عازم عتبات عالیات می باشند و با خوشآمد گویی به مردم شریف ایران استدعا داریم توصیه هایی را مد نظر قرار دهند.

 

1- توصیه می شود حدالامکان از سفر به صورت انفرادی پرهیز کنند.

 

2- مسافرت به صورت دست جمعی و گروهی صورت بگیرد.

 

3- زوار محترم به هیچ وجه از گروه خود جدا نشوند.

 

4- اتباع ایرانی بدون اخذ روادید لازم به هیچ وجه وارد عراق نشوند و چنانچه اعلام شود دولت عراق آمادگی ارائه تسهیلات به زوار را دارد به منزله عدم نیاز به روادید نمی باشد و ورود غیر مجاز و بدون روادید به عراق مجازات سنگین زندان به دنبال خواهد داشت.

 

5- اتباع ایرانی از مرزهای امن مهران، چذابه و شلمچه نسبت به تردد اقدام نمایند.

پست بعدی

تذکراتی کوتاه در سفر تجاری به عراق

ش نوامبر 23 , 2013
به هیچ عنوان بدون گذرنامه و ویزا در شهر تردد نکنید چون به محض اینکه بفهمند خارجی هستید از شما گذرنامه خواسته و اگر ویزا نداشته باشید بازداشت و زندانی خواهید شد. هیاتهایی که به اقلیم کردستان سفر میکنند نیازی به تهیه ویزا ندارند و در مرز برای 15 روز […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق