کار احداث ورزشگاه المپیک رمادی به نیمه رسید

مقامات گفتند که کار احداث ورزشگاه با اندازه های المپیکی رمادی که از حیث ظرفیت و طراحی اولین در نوع خود است، از نیمه گذشته است.

این ورزشگاه بخشی از برنامه های وزارت جوانان و ورزش برای گسترش پایه های ورزش در استان انبار عراق است.

ناصر الدلیمی، از اداره مدیریت ورزش در انبار، به موطنی گفت که 60 درصد از کار بر روی این پروژه تکمیل شده است.

او گفت که این ورزشگاه 30,000 نفره شامل زمین های اضافی کوچکتر، یک زمین برای رویدادهای دو و میدانی، سالن های تمرین، یک گنبد سرپوشیده، سالن های برگزاری جلسه، کتابخانه، پارکینگ و سایر ساختمان های جنبی خدماتی خواهد بود.

وی گفت که این ورزشگاه همچنین به آخرین فن آوری های ارتباطات، از جمله تجهیزات رادیویی و تلویزیونی ماهواره ای، برای پوشش رسانه ای بازی ها مجهز خواهد شد.

بنا به اظهارات الدلیمی، یک هتل 80 اتاقی، در نزدیکی ورزشگاه، میزبان تیم های ورزشی و هیئت های محلی و بین المللی که به انبار سفر می کنند خواهد بود.

 

تجهیزات جانبی ورزشگاه

مزهر الملا، رئیس کمیته سرمایه گذاری شورای استانی انبار، گفت که یک شرکت ترکیه ای، در حال ساخت این پروژه 116 میلیارد دیناری عراقی (100 میلیون دلار) در زمینی به مساحت 12 هزار متر مربع در منطقه الجزیره در البو ريشه، واقع در شمال رمادی می باشد.

وی گفت که این پروژه در حال نزدیک شدن به مراحل پایانی است و «کارگران نصب سقف بزرگ را که تمام ورزشگاه را به جز زمین فوتبال که روباز است، پوشش خواهد داد، شروع کرده اند

وی افزود: «ما امیدواریم که این پروژه ظرف چند ماه آینده، پس از اضافه کردن شیفت کاری دوم و با بیشتر شدن پشتیبانی ادارات و مدیریت های استان انبار، که در حال تلاش سخت برای گسترش خدمات لازم برای این پروژه هستند، به پایان برسد

عبدالله فنر، مهندس مقیم پروژه، به موطنی گفت که همچنین ایجاد یک نیروگاه تولید برق 12 مگاواتی، جدا از شبکه برق ملی، برای تضمین تامین انرژی بدون وقفه، برنامه ریزی شده است.

وی گفت: «کار بر روی تاسیسات آب آشامیدنی و تاسیسات دیگر برای تولید آب آبیاری محوطه نزدیک ورزشگاه المپیک رمادی و همچنین توسعه کابل های فیبر نوری برای اطمینان از سرعت مناسب تبادلات ماهواره ای و ارتباطات محلی و بین المللی ادامه دارد

فنر گفت که فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) تمام مشخصات و طراحی این ورزشگاه را تایید کرده و به رسمیت شناخته است و یک واحد اداری به امور کارمندان و بازیکنان رسیدگی خواهد کرد و به مدیریت برگزاری مسابقات کمک خواهد نمود.

رضازاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

در ماه رمضان تقاضای آب میوه افزایش می یابد

ج جولای 19 , 2013
فروش آب میوه در آب میوه فروشی های بغداد رونق دارد. موج گرما همراه با روزهای طولانی روزه، آب میوه را به یک جزء محبوب سفره های افطار رمضان تبدیل کرده است. صف های طولانی در این فروشگاه ها بویژه در چند ساعت آخر روز در فروشگاه ها تبدیل می […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق