برگزاری مجمع عمومی انجمن زنان بازرگان لبنان (LLWB)


مجمع عمومی “انجمن زنان بازرگان لبنان” LLWB نشست سالانه خود را در تاریخ 24 آوریل به ریاست رئیس انجمن، کورین قیاما، و با حضور جوانا فرونتسکا؛ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در لبنان، اعضای انجمن و جمعی از فعالان اقتصادی برگزار کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در این نشست اظهارداشت: من مفتخرم که امروز در کنار شما هستم تا در زمینه توانمندسازی اقتصادی زنان به عنوان بخشی از اجرای قطعنامه شماره 1325 شورای امنیت سازمان ملل در مورد زنان، صلح و امنیت. شرکت کنم. مشارکت قوی و تلاش و تخصص شما زنان بازرگان در رسیدگی به چالش های اجتماعی و اقتصادی پیش روی همه زنان در لبنان قابل تقدیر است.

وی افزود: ما با هم برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار تلاش می کنیم، ما بر ارتقای برابری و رفاه جنسیتی تمرکز می کنیم و تامین حقوق زنان را تشویق می کنیم و به توسعه آنها کمک می کنیم، که منجر به پیشبرد نقش زنان در لبنان می شود.

وی ادامه داد: تلاش‌ها و کمک‌های انجام شده برای برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان، برای رویارویی با چالش‌های عظیم در سطح ملی و جهانی، به ویژه در این دوره که لبنان از بحران های فراوانی رنج می‌برد، یک امر حیاتی و ضروری است.

 

فرانتسکا بر نقش حیاتی آموزش زنان و توانمندسازی اقتصادی در دستیابی به برابری جنسیتی، رشد اقتصادی همه جانبه و کاهش سطح فقر در لبنان تاکید کرد و به چالش‌هایی که زنان در لبنان با آن روبرو هستند، مانند ضعف در پست‌های رهبری و دسترسی محدود به مشاغل مناسب اشاره کرد.

وی خواستار ادامه ابتکارات برای حمایت از توانمندسازی زنان، از جمله ارتقای تنوع در رهبری، افزایش دسترسی زنان به منابع مالی برای کارآفرینی، ادغام دیدگاه‌های جنسیتی در فرآیندهای تصمیم‌گیری سیاسی، و افزایش آگاهی در مورد اهمیت تنوع جنسیتی در زمینه‌های مختلف، به ویژه اقتصادی و سیاسی شد.

رئیس انجمن زنان بازرگان لبنان نیز در این نشست سخنرانی کرد. وی اظهار داشت: سال گذشته پر از چالش بود، اما ما توانستیم به دستاوردهایی در زمینه ایجاد و توسعه فرصت های شغلی برای زنان و گسترش آگاهی در مورد اهمیت این موضوع در چندین منطقه لبنان از جمله بیروت، شمال، بقاع و جنوب دست یابیم. این تلاش ها و دستاوردها در کشوری است که نرخ بیکاری از 30 درصد فراتر رفته و نرخ مشارکت زنان در کل نیروی کار کمتر از 22 درصد است، در حالی که برای مردان حدود 70 درصد است. با این حال، ما مصمم هستیم که تغییرات لازم را در این زمینه ایجاد کنیم و برای دستیابی به برابری بین جنسیتی و حمایت از مشارکت زنان در اقتصاد و رهبری در مجموعه های اقتصادی ادامه خواهیم داد.

در این نشست، پس از ارائه برجسته ترین فعالیت های انجمن در سال 2023 و پروژه های آتی آن، رای گیری در مورد اصلاحیه های تصویب شده توسط مجمع انجام شد.

https://www.aljoumhouria.com/ar/news/719343/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گلدمن ساکس: اقتصاد لبنان نشانه‌هایی از ثبات را نشان می دهد

ج ژوئن 7 , 2024
 بانک سرمایه گذاری آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد که با وجود چالش های اقتصادی و سیاسی که در حال حاضر لبنان با آن مواجه است، شاخص های اقتصادی این کشور نشانه‌هایی از ثبات را نشان می دهد. این بانک در گزارشی آورده است که ثبات ارز در پی کاهش ارزش […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق