بازگشت بخش نمایشگاهی لبنان به وضعیت احیاء

 

   محمد چوخیر، رئیس نهادهای اقتصادی لبنان با صدور بیانیه‌ای گفت: آنچه شاهد آن هستیم، برپایی رویدادها و نمایشگاه‌های بزرگ و بین المللی در لبنان به‌ویژه طی ماه آوریل است. در این ماه شاهد برگزاری نمایشگاه «HORECA» (از 16 تا 19 آوریل)، نمایشگاه انجمن زیبایی و سلامت جسمی و روانی (از 18 تا 21 آوریل) و نمایشگاه «Project Lebanon» (از 24 تا 26 آوریل) در بیروت هستیم.همچنین در تاریخ 25 و 26  آوریل، کنفرانس اتحادیه بانک های عربی در بیروت برگزار خواهد شد که همه این اتفاقات بیانگر بازگشت بخش نمایشگاهی و رویدادهای اقتصادی لبنان به وضعیت احیاء می‌باشد.

   وی با اشاره به اتفاقات و شرایط نامساعد اقتصادی لبنان طی سال های گذشته ازجمله انفجار بندر بیروت، همه‌گیری کرونا و بحران مالی و اقتصادی، از بازگشت زندگی و فعالیت به بخش نمایشگاهی در بیروت ابراز خوشحالی و خرسندی کرد.

   چوکایر در بیانیه خود بر این نکته تاکید کرد که باید در نقطه مهمی‌که پایه و ستون اساسی احیای بخش نمایشگاهی است، تمرکز کرد و آن بازگشت دو مرکز اساسی و دیرپای نمایشگاهی بیروت به فعالیت پس از ویرانی عظیمی است که در پی انفجار بیروت متحمل شدند. این دو مرکز معروف نمایشگاهی بیروت عبارتند از: عبارتند از:  Seaside Arena و. Forum De Beirut   

   وی افزود: در اینجا باید از صاحبان این دو مرکز به خاطر عزم و اراده آنها برای  بازسازی آنها با وجود ویرانی‌های تشکر کرده و نسبت به بخش خصوصی لبنان که علیرغم بی مسوولیتی دولت، مسوولیت خود را به بهترین وجه انجام دادند ادای احترام نمایم.

   وی در پایان ابراز امیدواری کرد که  وضعیت اقتصادی در لبنان به سرعت تثبیت شود، چراکه این امر زمینه را برای بازگشت لبنان به عنوان مرکزی برای نمایشگاه‌های بین المللی فراهم می‌کند.

https://www.nidaalwatan.com/article/270912

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افق تجارت یک میلیارد دلاری با لبنان تا سال ۱۴۰۸

ی مه 12 , 2024
  رایزن بازرگانی ایران در لبنان ضمن معرفی لبنان به عنون هاب فرش ایرانی، از ترسیم افق تجارت یک میلیارد دلاری با لبنان تا ۱۴۰۸ خبر داد. به گزارش ایسنا، ابراهیم محمدرضازاده با اشاره به استقبال هیئت‌های تجاری لبنان از نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴، گفت: لبنانی‌ها هوش بالایی در تجارت دارند […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق