دیوانیه دو پروژۀ مسکن اجرا می کند

وزارت مسکن و بازسازی عراق ماه گذشته کلنگ دو پروژۀ مسکونی را در الدیوانیه به زمین زد که هدف از آن کاهش بحران مسکن در این استان است.

علی عبود، رئیس بخش رسانه ای کمیسیون مسکن دولتی وزارتخانه، گفت که مجتمع «دورالاسکان»، که هزینه ای حدود 29.5 میلیارد دینار عراقی (25.4 میلیون دلار) دربر دارد، شامل 288 واحد مسکونی آپارتمانی است که در 24 ساختمان چهار طبقه احداث می شود.

او به موطنی گفت که مجتمع «الحمزۀ الشرقی» شامل 456 واحد مسکونی آپارتمانی است که در 34 بلوک سه و چهار طبقه ای ساخته می شوند و هزینه ای معادل 54.7 میلیارد دینار عراق (47 میلیون دلار) در بر دارد.

وی گفت که انتظار می رود ساخت این پروژه ها، که با آخرین مشخصات فنی ساخته خواهند شد، دو سال و نیم به طول بیانجامند و دربردارندۀ «دیوارهای پیش ساخته، عایق حرارتی، و سیستم های دوستدار محیط زیست خواهند بود که باعث کاهش هزینه و زمان ساخت می شوند.»

عبود گفت که هر مجتمع دارای خدماتی مانند مرکز بهداشت، مغازه، مدرسه و مهد کودک و فضاهای سبز است، که علاوه بر زیرساخت های اصلی، آب آشامیدنی، سیستم فاضلاب، برق و پارکینگ نیز برای آنها تأمین خواهد شد.

او گفت که چهار مجتمع دیگر نیز در استان در دست اجرا می باشند.

وی گفت که یکی از آنها مجموعۀ «صدرالیوسفیه» با هزینۀ 44 میلیارد دینار (38 میلیون دلار) در بزرگراه عفک به الدیوانیه است که شامل 504 واحد مسکونی آپارتمانی است و قرار است تا پایان سال آمادۀ تحویل شود. وی گفت که سه مجموعۀ دیگر بین 10 و 25 درصد تکمیل شده اند.

عمار المدنی، فرماندار الدیوانیه، به موطنی گفت که این استان به 66,000 واحد مسکونی دیگر احتیاج دارد تا بتواند به نیاز مسکن پاسخ بدهد. وی گفت که در حال حاضر استان در کنار مقامات وزارتخانه و سایر مسئولان کار می کنند تا پروژه های مسکونی و نیز سایر پروژه های خدماتی مورد نیاز استان نظیر راه ها و پل ها را نیز به اجرا درآورند.

او گفت: «در تاریخ 23 اوت، دومین خط بزرگراه 68 کیلومتری الدیوانیه به سماوه، که یکی از پروژه های حیاتی به شمار می آید، افتتاح شد؛ در حالیکه وزارتخانه سنگ بنای بزرگراه 52 کیلومتری دیگری از عفک به آل بدیر را نیز بر زمین زد.»

او گفت که این وزارتخانه همچنین قصد دارد 9 پل اسکلت فولادی موجود در این استان را با پل های بتونی جایگزین کند.

هدی سجاد، نمایندۀ مجلس از الدیوانیه، به موطنی گفت: «این گام خوبی است که ما از آن استقبال می کنیم و ساخت چنین مجموعه های مسکونی را، که سال ها بود نادیده گرفته می شد، تشویق می کنیم.» وی خواستار سرمایه گذاری بیشتر در استان شد

پست بعدی

مناقصات عراق 2013/09/17

پ سپتامبر 19 , 2013
                شناسه Column1 موضوع مناقصه مهلتتحویل اسناد قیمت خرید اسناد(دلار) ضمانت نامه بانکی محل پروژه 13090552 ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، ایمنی، شهری و خانگی EXTREME PRESSURE INDUSTRIAL GEAR OIL ADDITIVE 22/11/2013 205 1% — 13090553 ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، ایمنی، شهری […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق