ژوئیه خونین‌ترین ماه عراق در 5 سال گذشته

 

 

سازمان ملل با ارائه گزارشی اعلام کرد: ماه گذشته میلادی (ژوئیه) با کشته و زخمی شدن بیش از سه هزار عراقی رکورد ماه‌های خونین عراق در پنج سال گذشته را پشت سر گذاشته است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، در گزارش سازمان ملل آمده است: در خشونت‌های ماه ژوئیه عراق سه هزار و 383 تن کشته و زخمی شدند که این آمار از آوریل 2008 تاکنون بی‌سابقه بوده است.

 

بنا بر اعلام سازمان ملل در خشونت‌های ژوئیه 989 تن کشته شده‌اند که در این میان 921 تن از نیروهای امنیتی و شهروندان غیرنظامی عراقی بودند.

 

گزارش سازمان ملل همچنین تاکید دارد که 1567 تن نیز در حملات و انفجارهای مختلف در استان‌های عراق زخمی شدند و 68 شبه نظامی مخالف دولت نیز در خشونت‌های این ماه جان خود را از دست دادند.

 

بنا بر اعلام سازمان ملل در آوریل 2008 ، 1428 تن در خشونت‌های عراق جان خود را از دست دادند که 355 تن آنها از شبه نظامیان مخالف دولت بودند.

 

گزارش سازمان ملل براساس اطلاعات کارشناسان این سازمان و نیز گزارش‌های منتشر شده از سوی وزارت دفاع، وزارت کشور و وزارت بهداشت عراق ارائه شده است.

پست بعدی

هشدار مجلس عراق درباره احتمال وقوع انفجارهای گسترده در بغداد

د آگوست 5 , 2013
بغداد- کمیسیون امنیت مجلس عراق وضعیت امنیت در عراق را خطرناک توصیف کرد و نسبت به اقدام تروریستها برای انفجار 70 بمب در شهر بغداد در تعطیلات عید فطر هشدار داد. به گزارش خبرگزاری کردپرس روزنامه الدستور عراق به دنبال هشدار کمیسیون مجلس عراق، از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در […]

ممکن است بپسندید

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق