گزارش بازدید از فروشگاه های اسواق المرکزیه (سوق الثلاثاء و ..) ۲۰/۱۱/۲۰۱۴

این فروشگاه در مکانی بسیار مناسب از نظر دسترسی در منطقه ی زیونه (یکی از بهترین مناطق بغداد) قرار دارد و به بزرگراه القنات دسترسی دارد و مساحت کلی این مکان تقریبا ۳۴۰۰۰ متر مربع و زیر بنای آن تقریبا ۱۷۰۰۰متر مربع است.

دارای ۵ سالن بزرگ در ساختمانی با معماری اصیل محلی است


بزرگترین سالن فروشگاه که به تازگی بازسازی آن تمام شده است، در دو طبقه، با زیربنای تقریبی ۶۰۰۰ متر مربع،بسیار مناسب جهت عرضه فروشگاهی و نمایشگاهی انواع مختلف کالا مانند مواد غذایی، لوازم خانگی، پوشاک و …


یکی از سالنهای این فروشگاه بدلیل استفاده قبلی توسط الشرکه العامه لتجاره السیارات به نام این شرکت نامگذاری شده و برای فروش لوازم یدکی خودروهای وارداتی توسط این شرکت مورد استفاده قرار میگرفته، و مناسب جهت عرضه لوازم یدکی خودروهای پراید، سمند، پژو ۴۰۵ و روا میباشد که مورد استفاده زیادی در عراق دارد.


این فروشگاه دارای انبار ذخیره کالا به وسعت بیش از ۶۵۰۰ متر مربع می باشد

یکی از مزیتهای این فروشگاه پارکینگ بزرگ آن به مساحت بیش از ۷۷۰۰ متر مربع است که بدلیل ممنوعیت پارک خودرو در بغداد، کارآیی خوبی دارد. لازم به ذکر است بدلیل استفاده از خودروهای بمبگذاری شده برای حملات تروریستی، توقف خودرو در خیابانهای اصلی و پرتردد، و همچین مراکز دولتی و مهم ممنوع بوده و توسط شهروندان به پلیس گزارش و شدیدا برخورد خواهد شد.