به زودی کالاهای ایرانی به مقصد عراق تنها با دارا بودن نشان استاندارد به این کشور صادر می شوند

1

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: طی تفاهم نامه ای با سازمان استاندارد عراق به زودی کالاهای ایرانی به مقصد عراق تنها با دارا بودن نشان استاندارد به این کشور صادر می شوند و نیازی به تایید و کنترل شرکت های بازرسی این کشور بر کالاهای وارداتی از ایران نیست.

با اشاره به حساسیت کشورها مبنی بر کنترل کیفی کالاهای وارداتی به کشورشان گفت: هم اکنون کشور عراق اصلی ترین نقطه صادراتی کالاهای ایرانی است و کیفیت اقلام ایرانی برای ورود به این کشور توسط شرکتهای بازرسی استاندارد عراق کنترل می شود و با تایید این شرکتها مجوز ورود به کشور را دریافت می کنند.

وی افزود: تفاهم نامه ای مدتی پیش با سازمان استاندارد عراق به امضا رسید که در صورت تصویب نهایی، تاییدیه این شرکتها حذف و کالاهای ایرانی دارای نشان استاندارد بدون توقف در گمرک عراق و تنها با بازرسی های تصادفی از گمرک ترخیص می شوند.

کاظمی با بیان اینکه تاییدیه این شرکتها بر کالاهای وارداتی مصوبه دولت عراق است، یادآور شد: از طریق سفیر ایران در عراق پیگیر موضوع هستیم و در صورت اجرای آن، تحول بزرگی در زمینه صادرات اقلام ایرانی به عراق صورت خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

رضازاده

یک دیدگاه برای “به زودی کالاهای ایرانی به مقصد عراق تنها با دارا بودن نشان استاندارد به این کشور صادر می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

چین در اقلیم کردستان عراق کنسولگری دایر می کند

پ آگوست 22 , 2013
Share on Facebook Tweet it Email اقلیم کردستان عراق- سفیر چین در عراق اعلام کرد: اقدامات رسمی و اساسی برای بازگشایی کنسولگری در اقلیم کردستان انجام شده و به زودی کنسولگری این کشور در اربیل شروع به کار می کند. به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از سایت رسمی دولت […]

معرفی نویسنده

ابراهیم محمدرضازاده

رایزن بازرگانی ایران در لبنان و رایزن سابق ایران در عراق